PRODUKCJA FILMÓW KORPORACYJNYCH

Filmfinity - Produkcja Filmów Kraków

PRODUKCJA FILMÓW WIZERUNKOWYCH

Film wizerunkowy to jeden z ważniejszych składników działań, które budują prestiż marki i wpływają na jej rozpoznawalność. Dobrze przygotowane video będzie jednocześnie narzędziem reklamowym oraz ciekawą historią o Twoim biznesie.

Jak działa film korporacyjny?

 

Pomysł produkowania filmów korporacyjnych narodził się z idei skutecznego video marketingu. Filmy te nie są bowiem nachalną, łato rozpoznawalną i zniechęcającą formą promocji, ale dyskretnym dodatkiem do działań reklamowych. Zazwyczaj ich celem nie jest szczegółowa prezentacja oferty – jak w przypadku reklam, ale przedstawienie firmy, jej misji, celów i wartości, którymi kierują się pracodawcy i pracownicy.

Choć klasyczny firm korporacyjny najczęściej kojarzy się z formą relacji z dnia w biurze ,,Office day” lub wirtualnego spaceru po firmie, warto wyjść poza ten schemat i pokazać swoją firmę nie tylko od strony organizacji pracy. Sceny biurowe, przedstawienie zespołu, pokazanie autentycznej przestrzeni pracy mogą być dobrym sposobem na przyciągnięcie nowych pracowników, którym spodoba się Twoja firma i zechcą w niej pracować, ale to nie wystarczy, żeby zbudować profesjonalny wizerunek marki.

 

Zobacz przykład filmu korporacyjnego:

„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał.”

~Zig Ziglar

Tylko Ty, jako właściciel i twórca, wiesz najlepiej czym jest Twoja marka i czym chcesz, aby stała się w przyszłości. Jasno określone cele promocyjne są połową sukcesu, możesz je zrealizować, wybierając firmę, która przygotuje dla Ciebie odpowiednie materiały wizerunkowe.

Filmy korporacyjne najczęściej prezentuje się na targach pracy, konferencjach lub branżowych wystawach, dlatego warto umieścić w nich elementy prezentacji najważniejszych produktów i usług oraz uwzględnić w scenariuszu indywidualną historię Twojego biznesu. Zamiast opowiadać lub pisać, pokaż to, co chcesz powiedzieć swoim odbiorcom. Zestawienie początków i aktualnego stanu rozwoju firmy na zasadzie kontrastu to prosta wizualizacja, która jednoznacznie pokaże klientom, że Twoja firma ma potencjał i szybko się rozwija. Jeśli stawiasz na pozytywną atmosferę pracy – pokaż jak pracownicy spędzają swój wolny czas, jak wyglądają wasze wyjazdy integracyjne, jakie są wasze relacje w dniu pracy. Gdy chcesz podkreślić swój profesjonalizm – wykorzystaj videorecenzje klientów, podkreśl swoją fachowość i terminowość, nagrywając fragment filmu, w którym Twoi pracownicy dynamicznie wykonują powierzone im zadanie, a efekt spełnia oczekiwania klienta.

Filmy wizerunkowe są zazwyczaj dłuższe niż reklamy, dlatego w Filmfinity, w ramach scenariusza filmu korporacyjnego, dajemy Ci wiele możliwości połączenia różnych technik kreowania wizerunku, tak aby Twój film przyciągnął uwagę klientów i potencjalnych przyszłych pracowników.

Filmfinity Logo - Produkcja Filmów Kraków
Zdecydowany(a) na film wizerunkowy?

CO ZYSKASZ DZIĘKI FILMOWI KORPORACYJNEMU?

 

Jeśli ciekawi Cię, dlaczego tak wiele firm – zarówno mniejszych jak i dużych korporacji –decyduje się na nakręcenie filmu wizerunkowego, spójrz na listę korzyści, które może Ci przynieść jego realizacja.

Firma, która posiada odpowiedni film wizerunkowy, zyskuje większy prestiż, jest częściej zauważana na targach i wystawach oraz ma opinię przyjaznej organizacji, która pokazuje klientom i pracownikom swoją misję, historię i filozofię działania. Film, który możemy dla Ciebie przygotować, pozwoli Ci – podobnie jak reklama – zwiększyć świadomość marki, a jednocześnie zapewni Ci prestiżową opinię nowoczesnej organizacji, nastawionej na rozwój swoich możliwości i konsekwentne realizowanie zamierzonych celów. Na wizerunek firmy, który pokazują filmy korporacyjne, składają się: wyeksponowanie potencjału rozwojowego Twojego przedsiębiorstwa, przedstawienie konkurencyjnych cech (wyróżniających markę na tle innych w branży) oraz prezentacja zestawu oferowanych usług i produktów.

Filmy korporacyjne, oprócz tego, że stanowią narzędzie kreowania wizerunku, są także częścią przemyślanej strategii marketingowej. Dyskretne w swoim przesłaniu, posiadające estetyczną formę i oryginalny scenariusz mogą przynieść więcej korzyści niż banalna reklama, którą odbiorcy zignorują w natłoku innych bodźców. W zależności od tego, gdzie chcesz pokazywać Twój film wizerunkowy, musisz zastanowić się ile ma on trwać i do kogo będzie skierowany – inne techniki sprawdzą się, gdy zechcesz zwrócić się do swoich klientów, inne – jeśli grupą odbiorców mają być partnerzy biznesowi lub potencjalni współpracownicy. Za każdym razem, kiedy przygotowujemy scenariusz filmu korporacyjnego dla naszych klientów, pracujemy z autentycznymi, dostarczonymi nam przez niego, danymi na temat firmy. Jeśli klienci przekażą nam jak najwięcej szczegółowych informacji o swojej misji, celach działalności, charakterze pracy i filozofii marki, nasz zespół produkcyjny zyska solidną podstawę do stworzenia przekonującego i skutecznego filmu korporacyjnego.

Odpowiedni film wizerunkowy, który Twoja firma będzie mogła pokazywać w czasie studenckich targów pracy lub na biznesowych wystawach, pomoże Ci przyciągnąć uwagę osób wchodzących na rynek pracy i szukających miejsca zatrudnienia. Aby skłonić ich do zainteresowania się swoją firmą, musisz zastanowić się, czego potrzebują w pracy Twoi potencjalni pracownicy i co Ty możesz im zaoferować, a także czego od nich oczekujesz. Pokaż, za pośrednictwem kreatywnego filmu wizerunkowego, że Twoja firma jest miejscem otwartym, chętnie współpracuje z indywidualnymi osobowościami i potrzebuje w swoich szeregach ambitnych i pomysłowych ludzi, aby dać im rozwijać swoje zdolności. Twój film może być autentyczną historią młodego pracownika, który szybko wspiął się po szczeblach kariery, zestawem wskazówek rekrutacyjnych, albo zabawnym castingiem na najlepszego pracownika – Ty decydujesz, która forma najlepiej sprawdzi się w Twojej branży.

Jako gałąź szeroko rozumianej promocji filmy korporacyjne stanowią współcześnie jedną z najważniejszych gałęzi reklamy, dzięki nim firmy zarabiają więcej oraz zwiększają zasięg swojej działalności, dzięki możliwości publikacji filmów w internecie. Niezliczona liczba kanałów udostępniania materiałów video marketingowych sprawia, że wykorzystywanie ich stało się koniecznym warunkiem stworzenia dobrej kampanii reklamowej. Kiedy Twoja firma posiada film korporacyjny, niezależnie od tego, czy jest to typowe video employer brandingowe czy film wizerunkowy, może pokazywać go wszędzie – umieścić na stronie internetowej, facebookowym fanpage’u, firmowej stronie w serwisie LinkedIn, na firmowym kanale YouTube lub emitować w telewizji czy telewizjach reklamowych. Połączenie dźwięku i ruchomego obrazu daje Ci szansę na skupienie uwagi widzów w różnych miejscach, dzięki temu zyskujesz przewagę nad konkurencją, która wybrała tradycyjną reklamę w formie tylko obrazowej lub dźwiękowej.

MiCET Logo
Anna Litak
kurator MICET Muzeum Interaktywnego w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Z Filmfinity realizowaliśmy montaż materiałów filmowych do performansu. Profesjonalna, kreatywna ekipa, otwarta na wyzwania i potrzeby klienta.  Terminowo i precyzyjne przygotowali całość materiału. Serdecznie polecam.

Fitnezja Logo
Mateusz Podolski
CEO - Fintezja.fit

Szukałem ekipy do wykonania filmów reklamowych dla mojego cateringu i nie mogłem trafić lepiej! Filmfinity to ekipa, dla której nie ma rzeczy nie możliwych, z każdą przeszkodą radzą sobie bez najmniejszego problemu. Spoty reklamowe przerosły moje oczekiwania – na prawdę polecam!

Izolbyd Logo
Zespół Izolbyd.pl
Izolbyd.pl - Izolacje natryskowe pianą

Rewelacyjny kontakt, pełne profesjonalizmu podejście do współpracy, cierpliwość oraz elastyczność w stosunku do klienta. Stworzony film reklamowy spełnia wszelkie oczekiwania na obecną chwilę, a przyszła współpraca pozwoli na wzajemne rozwinięcie skrzydeł. Terminowość i fachowość, to powinno być motto przewodnie FILMFINITY.

vohouse logo
VoHouse.pl
Domy na wodzie

Firma FILMFINITY wykazała się niebywałym profesjonalizmem, wykonując zlecone zamówienie. Jako rzetelny partner w interesach potwierdził, że jest marką samą w sobie. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromne doświadczenie, bezproblemowość i elastyczność to cechy, którymi firma FILMFINITY nie może się powstydzić. Dziękujemy!

Hydrobyd Logo
Zespół Hydrobyd.pl
Hydrobyd.pl - Hydroizolacje

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą FILMFINITY. Zlecone prace spełniły wszystkie nasze oczekiwania, a serwis został wykonany w sposób profesjonalny z pełnym zaangażowaniem zespołu.Obecnie cały czas współpracujemy z firmą FILMFINITY i rozwijamy naszą firmę hydrobyd.pl, a liczba naszych klientów zamawiających nasze usługi stale rośnie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Gotowy(a) na spotkanie z nami? Koniecznie daj nam o tym znać przy pomocy formularza poniżej, lub jeśli wolisz – telefonicznie:

+48 727 997 070 .