PRODUKCJA FILMÓW INSTRUKTAŻOWYCH

Filmfinity - Produkcja Filmów Kraków

PRODUKCJA FILMÓW INSTRUKTAŻOWYCH

Skondensowana dawka rzetelnej wiedzy w przystępnej formie filmu pozwoli Ci przekazać swoim pracownikom lub klientom najważniejsze informacje, tak aby zostały one zrozumiane i wykorzystane zgodnie z ich celem.

Czym tak naprawdę jest instruktaż?

 

Filmy instruktażowe to szeroka gama videoklipów, wykonanych różnymi technikami, począwszy od tradycyjnych scen, nakręconych z udziałem aktorów, po proste lub bardziej złożone animacje poglądowe. Każdy film, którego autor chce się z nami podzielić fragmentem wiedzy to instruktaż. Oglądając sportowe porady trenerki fitness, samouczek procesu instalacji nowej gry na konsolę, make-upowy tutorial, ogrodnicze wskazówki o przesadzaniu roślin, czy niezliczone filmy z gatunku ,,10 rad dla Twojego biznesu” w każdym z tych przypadków masz do czynienia z instruktażem. Wszystkie internetowe webinary, w których bierzesz udział lub kursy e-learningowe także bazują na metodzie filmu lub prezentacji instruktażowej.

 

Zobacz przykład zrealizowanego przez nas filmu instruktażowego:

„Kto mówi językiem niezrozumiałym dla nikogo poza nim, nie mówi w ogóle. Mówić, to mówić do kogoś.”

~Hans Georg Gadamer

Zastanów się, które z wielu oglądanych w ciągu życia videoporadników rzeczywiście okazały się pomocne. Prawdopodobnie nie jest ich wiele, ponieważ autorzy instruktarzy często wpadają w pułapki i tworzą filmy, które są: zbyt długie, konwencjonalne, wykorzystują niezrozumiały język, zawierają zbyt wiele zbędnych szczegółów, brakuje w nich wizualizacji i dopasowanych tematycznie scen – ilustracji lub animacji poglądowych.

Tych błędów da się jednak uniknąć! Przed stworzeniem własnego instruktażu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

– Dla kogo ma być przeznaczony nasz instruktaż?
– Co ma pokazywać?
– Gdzie chcemy umieścić film instruktażowy?
– Jakie są najważniejsze informacje, które chcemy przekazać?
– Jaka powinna być forma instruktażu? (film z udziałem aktorów, animacja lub połączenie tych technik)

Filmfinity Logo - Produkcja Filmów Kraków
Zdecydowany(a) na film instruktażowy?

CO ZYSKASZ DZIĘKI FILMOM INSTRUKTAŻOWYM?

Jeśli ciekawi Cię, dlaczego coraz więcej firm decyduje się zrealizować film instruktażowy dla swoich pracowników, zamiast obarczać ich czytaniem długich i nudnych papierowych instrukcji, zasad działania maszyn, narzędzi pracy czy procesów produkcyjnych, spójrz na listę zalet, które potwierdzają korzyści płynące z wyboru video instruktażu. Video instruktaż przynosi korzyści zarówno w zakresie ekonomii zarządzania czasem pracowników jak i w obszarze video marketingu – jeśli film instruktażowy Twojej firmy okaże się dobrym poradnikiem, użytkownicy sieci będą go sobie polecać, a Twoja firma zyska miano eksperta, który oprócz tego, że jest fachowcem, potrafi dzielić się swoja wiedzą.

W przypadku video instruktażu nie ma miejsca na niedopowiedzenia lub wieloznaczne frazy, wszystkie działania są demonstrowane bezpośrednio poprzez ich wykonanie. Film instruktażowy pozwala uniknąć wielokrotnego objaśniania pracownikom zasad wykonywania danych czynności, ponieważ oglądając video, mogą w dowolnym momencie zatrzymać je, przewinąć lub cofnąć, aby uchwycić problematyczną czynność i wykonać ją prawidłowo. Ponadto film instruktażowy pozwoli Twoim pracownikom na nauczenie się wielu rzeczy samodzielnie, dzięki niemu nie będą każdorazowo potrzebowali do wykonania nowego zadania osoby odpowiedzialnej jako pomocnika.

Nie sposób pominąć tego, że czas zapoznawania się z video instruktażem jest zdecydowanie krótszy, niż ten potrzebny na zrozumienie często zawiłych wskazówek w formie tradycyjnej instrukcji.

Nasze doświadczenie pokazuje, że profesjonalny instruktaż może być jednocześnie składnikiem kampanii promocyjnej. Firmy, które inwestują w rozwój kompetencji swoich pracowników i stwarzają im okazje do nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji, zyskują cenną formę reklamy, która działa skutecznie zarówno w realnym świecie, jak i w wirtualnej rzeczywistości. Film instruktażowy pokazuje jednocześnie produkt Twojej firmy, zasadę jego działania i sposoby wykorzystania – może być pomocą dla pracowników lub reklamą, zachęcającą do skorzystania z licznych możliwości danego produktu. Instruktaże świetnie sprawdzają się w przypadku urządzeń technicznych, które mogą sprawiać użytkownikom problemy w czasie obsługi. Dają także szanse na zaprezentowanie dodatkowych, np. mniej znanych lub trudniejszych, ale przydatnych, funkcji urządzenia.

Filmy instruktażowe, dzięki połączeniu dźwięku i obrazu, pozwalają oddać wszystkie aspekty działania maszyn, urządzeń, przebiegu procesów produkcyjnych. Projekt video instrukcji z zaangażowaniem aktorów pozwoli widzom Twojego filmu dokładnie zrozumieć działania, które będą mieli wykonać, pomoże im w tym zwłaszcza wykorzystanie w filmie autentycznej scenografii lub kostiumów. Nieocenionym narzędziem mogą być także animacje poglądowe, które pozwolą pokazać rzeczy trudne do opisania w tradycyjnej instrukcji. Filmfinity posiada w swojej ofercie projektowanie animacji zarówno 2D jak i 3D, które doskonale pasują do bardziej skomplikowanych instruktaży, wymagających złożonych, przestrzennych wizualizacji.

Kolejną przewagą filmów instruktażowych jest niemalże nieograniczony zakres ich swobodnej dystrybucji, zarówno w obrębie firmy jak i internetu. Jeśli chcesz, żeby Twoi pracownicy zapoznali się z instruktażem, możesz umieścić film na wewnętrznym serwerze filmy czy przesłać go drogą mailową lub za pośrednictwem komunikatora. Video instruktaż w sieci może się pojawić na stronie internetowej firmy, facebookowym profilu lub na firmowym kanale YouTube. Rozpowszechnianie video instruktaży nie wymaga kopiowania wielostronicowych instrukcji, zużywania kolejnych ryz papieru i żmudnego studiowania wielokrotnie złożonych zdań. Video instruktaże pozostają materiałami dostępnymi przez lata, praktycznymi i przyjaznymi pracownikowi. Prosta, szybka i ekologiczna (!) dystrybucja sprawia, że film może dotrzeć do nieograniczonej grupy odbiorców. Dodatkowym plusem wykorzystania np. uniwersalnych animacji lub filmów z napisami jest możliwość dystrybuowania filmu wśród różnojęzycznych odbiorców, co w przypadku przygotowania tradycyjnej instrukcji, wymagałoby dłuższego czasu na przetłumaczenie jej treści.

MiCET Logo
Anna Litak
kurator MICET Muzeum Interaktywnego w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Z Filmfinity realizowaliśmy montaż materiałów filmowych do performansu. Profesjonalna, kreatywna ekipa, otwarta na wyzwania i potrzeby klienta.  Terminowo i precyzyjne przygotowali całość materiału. Serdecznie polecam.

Fitnezja Logo
Mateusz Podolski
CEO - Fintezja.fit

Szukałem ekipy do wykonania filmów reklamowych dla mojego cateringu i nie mogłem trafić lepiej! Filmfinity to ekipa, dla której nie ma rzeczy nie możliwych, z każdą przeszkodą radzą sobie bez najmniejszego problemu. Spoty reklamowe przerosły moje oczekiwania – na prawdę polecam!

Izolbyd Logo
Zespół Izolbyd.pl
Izolbyd.pl - Izolacje natryskowe pianą

Rewelacyjny kontakt, pełne profesjonalizmu podejście do współpracy, cierpliwość oraz elastyczność w stosunku do klienta. Stworzony film reklamowy spełnia wszelkie oczekiwania na obecną chwilę, a przyszła współpraca pozwoli na wzajemne rozwinięcie skrzydeł. Terminowość i fachowość, to powinno być motto przewodnie FILMFINITY.

vohouse logo
VoHouse.pl
Domy na wodzie

Firma FILMFINITY wykazała się niebywałym profesjonalizmem, wykonując zlecone zamówienie. Jako rzetelny partner w interesach potwierdził, że jest marką samą w sobie. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromne doświadczenie, bezproblemowość i elastyczność to cechy, którymi firma FILMFINITY nie może się powstydzić. Dziękujemy!

Hydrobyd Logo
Zespół Hydrobyd.pl
Hydrobyd.pl - Hydroizolacje

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą FILMFINITY. Zlecone prace spełniły wszystkie nasze oczekiwania, a serwis został wykonany w sposób profesjonalny z pełnym zaangażowaniem zespołu.Obecnie cały czas współpracujemy z firmą FILMFINITY i rozwijamy naszą firmę hydrobyd.pl, a liczba naszych klientów zamawiających nasze usługi stale rośnie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Gotowy(a) na spotkanie z nami? Koniecznie daj nam o tym znać przy pomocy formularza poniżej, lub jeśli wolisz – telefonicznie:

+48 727 997 070 .