PRODUKCJA ANIMACJI 2D/3D

Filmfinity - Produkcja Filmów Kraków

PRODUKCJA ANIMACJI 2D/3D

Wszędzie tam, gdzie sceny zrealizowane z udziałem aktorów nie wystarczają, ponieważ Twój film potrzebuje nietypowej wizualizacji, animacje pomogą nam stworzyć dla Ciebie video, które przyniesie zamierzony efekt. Jeśli zastanawiasz się, czym dokładnie są oferowane przez nas animacje, zobacz filmy i spójrz na listę korzyści, które płyną z ich produkcji.

Czym są animacje 2D i 3D?

 

Animacje to ruchome obrazy, tworzone przez nas od podstaw w środowisku komputerowym. Zespół Filmfinity korzysta z profesjonalnych narzędzi do projektowania i realizacji animacji każdego typu, pracujemy z użyciem programów Adobe Ilustrator, Adobe After Effects, Adobe Photoshop, Cinema 4D, Maya i Nuke.

Każdy z rodzajów animacji znajduje zastosowanie w innych gatunkach krótkich filmów promocyjnych, reklamowych, instruktażowych lub teledyskach.

 

Zobacz przykład zrealizowanej przez nas animacji:

„Wiele rzeczy małych stało się wielkimi, tylko dzięki odpowiedniej reklamie.”

~Mark Twain

Animacje 2D są bardziej tradycyjną formą wizualizacji – wykorzystują dwa wymiary i świetnie sprawdzają się do ożywiania schematów procesów, relacji i zależności oraz rysunków poglądowych. Animację 2D, połączoną z barwną i przejrzystą infografiką, możesz wykorzystać jako ilustrację do posta na firmowym fanpage’u lub wpleść ją do scenariusza spotu reklamowego jako uzupełnienie scen aktorskich.

Animacje 3D prezentują Twój produkt w przestrzeni trójwymiarowej rzeczywistości. Choć kojarzą się głównie z przemysłem filmowym i produkcjami filmów animowanych dla młodszych odbiorców, znalazły swoje miejsce także w branży video marketingu. Animowane jedzenie, tańczące animowane zwierzęta – symbole marki – występujące dodatkowo w scenach aktorskich lub ruchome, rozmawiające ze sobą przedmioty to dziś standard promocyjny. Pokazanie wnętrza złożonej maszyny produkcyjnej, schematu budowy ludzkiego ciała, modelu architektonicznego lub tzw. animowanej podróży w głąb czegoś staje się możliwe właśnie dzięki animacji 3D. Ciekawą techniką reklamową jest także ukazywanie procesu powstawania danego obiektu z wykorzystaniem animacji 3D w fazie budowania i scen aktorskich lub rzeczywistej scenografii jako wizualizacji końcowego efektu.

Gdzie stosuje się animacje?
 

– w filmach instruktażowych – kiedy chcesz precyzyjnie pokazać zasadę działania produktu lub urządzenia
– w teledyskach – aby w nietypowy sposób wyrazić przesłanie Twojej piosenki i porzucić konwencję aktorskiego video muzycznego
– w reklamach – aby Twój film skupiał uwagę widzów, zachwycał dopracowaną formą lub bawił oryginalną scenografią
– w filmach promocyjnych – aby podkreślić nowoczesny wizerunek Twojej firmy i jej otwartość na innowacyjne technologie

Niezliczona ilość możliwości łączenia form animacji sprawia, że zespół Filmfinity jest w stanie przygotować dla Ciebie dowolną animację reklamową, instruktażową lub fabularną w formie teledysku.

Filmfinity Logo - Produkcja Filmów Kraków
Zdecydowany(a) na animację 2D lub 3D?

CO ZYSKASZ DZIĘKI ANIMACJOM?

Animacje pozwalają tworzonym przez nas filmom osiągać nową jakość obrazu – to, co wydawało Ci się niemożliwe, staje się możliwe – wcielamy w życie Twoje pomysły za pomocą zaawansowanych technik animacji 2D i 3D. Zobacz, jakie korzyści może Ci przynieść realizacja video z ich użyciem.

Wybierając animację za każdym razem zyskujesz konkretną wizualizację w przejrzystej formie, która trafi do każdego odbiorcy. Wszystko to, co pojawia się w wyobraźni twórcy spotu promocyjnego, teledysku, instruktażu lub filmu wizerunkowego powinno zostać precyzyjnie przetłumaczone na język ruchomych obrazów. Jednak ograniczenia, które niesie ze sobą rzeczywistość, czasem utrudniają idealne odwzorowanie autorskiej koncepcji scenariusza. Wówczas z pomocą przychodzą komputerowe technologie animacji 2D i 3D, dzięki którym udowodnimy Ci, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Jeśli chcesz zobaczyć w swojej reklamie smoka lub dinozaura 3D – zrobimy go dla Ciebie i poruszymy emocje Twoich odbiorców. Jeśli potrzebujesz tradycyjnej animacji, która wzbogaci firmową prezentacje lub w czytelny sposób pokaże działanie procesu na obrazkowym schemacie – ożywimy go dla Ciebie animacją 2D.

Decydując się na film z animacją 2D lub 3D oszczędzasz czas i pieniądze. Realizacja ,,czystej” animacji, nie wymaga od naszej ekipy zatrudniania zespołu aktorów, budowania planu zdjęciowego i scenografii oraz regulowania związanych z tym formalności. W zależności od tego, jak złożona ma być Twoja animacja i jak długo będzie trwał film, czas realizacji może być zmienny, jednak decydując się na wybór tej formy zyskujesz niebanalne narzędzie promocji oraz każdorazowo oszczędzasz czas w fazie realizacji filmu i jego postprodukcji, które w tym przypadku ściśle łączą się ze sobą. Animacje są przez nas tworzone w całości za pośrednictwem komputera, nie musimy wykorzystywać makiet pomocniczych ani posiadać obiektów poglądowych. Dzięki temu, że pracujemy z użyciem profesjonalnych narzędzi w postaci nowoczesnych programów, dajemy Ci gwarancję, że Twoja animacja będzie wykonana precyzyjnie i da wrażenie

Kolejną szczególną zaletą animacji jest ich uniwersalność. Wszystkie komunikaty wizualne posiadają bezsprzecznie dużo większą siłę oddziaływania na odbiorców, niż słowo pisane lub samodzielny komunikat dźwiękowy. Animacje jednak dają Twojemu filmowi podwójną szansę na wykorzystanie tego faktu. Kiedy Twoja firma działa na zagranicznych rynkach i decyduje się stworzyć instruktaż, który ma być dystrybuowany poza granicami Polski, animacja jest idealną formą, rozwiązującą problem konieczności tłumaczenia filmu. W przypadku filmów animowanych, dużo łatwiej wybrać dowolnego lektora lub język napisów. Często zdarza się także, że dobre animacje poglądowe w ogóle nie wymagają rozbudowanego komentarza tekstowego. Sugestywne obrazy mówią same za siebie i dzięki temu animacja pozwoli Ci dotrzeć do większej grupy odbiorców, mniejszym nakładem kosztów i czasu poświęconego na produkcję filmu.

Choć animacja może być komunikatem uniwersalnym, sama jej forma jest niewątpliwie oryginalna i dzięki niej Twój film zyskuje niebanalny charakter i przyciąga uwagę widzów. Wyobraź sobie, że oglądając blok reklamowy, wśród 10 konwencjonalnych reklam z udziałem aktorów i schematycznym scenariuszem wizyty u lekarza, rodzinnego gotowania w kuchni lub wyjazdu na wakacje, nagle zobaczysz film przygotowany techniką animacji, który przełamuje utarte schematy. Którą z reklam bardziej zapamiętasz? Ciekawa graficznie animacja, połączona z pasującym motywem muzycznym lub charakterystycznymi dźwiękami dużo bardziej zainteresuje odbiorców, ponieważ uruchomi ich wyobraźnię – będzie mniej dosłowna. Dzięki animacji wykonanej przez Filmfinity uda Ci się zaktywizować wyobraźnię swoich widzów, a tym samym dyskretnie przekażesz im komunikat – chcę Ci dać coś oryginalnego, dlatego mówię Ci o tym w ekscentrycznej formie. Jeśli ta myśl pojawi się przez chwilę w świadomości odbiorców, Twoja reklama okaże się skuteczna, widzowie będą szukać dalej – odwiedzą stronę internetową, Facebooka, obejrzą kolejne Twoje spoty.

MiCET Logo
Anna Litak
kurator MICET Muzeum Interaktywnego w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie

Z Filmfinity realizowaliśmy montaż materiałów filmowych do performansu. Profesjonalna, kreatywna ekipa, otwarta na wyzwania i potrzeby klienta.  Terminowo i precyzyjne przygotowali całość materiału. Serdecznie polecam.

Fitnezja Logo
Mateusz Podolski
CEO - Fintezja.fit

Szukałem ekipy do wykonania filmów reklamowych dla mojego cateringu i nie mogłem trafić lepiej! Filmfinity to ekipa, dla której nie ma rzeczy nie możliwych, z każdą przeszkodą radzą sobie bez najmniejszego problemu. Spoty reklamowe przerosły moje oczekiwania – na prawdę polecam!

Izolbyd Logo
Zespół Izolbyd.pl
Izolbyd.pl - Izolacje natryskowe pianą

Rewelacyjny kontakt, pełne profesjonalizmu podejście do współpracy, cierpliwość oraz elastyczność w stosunku do klienta. Stworzony film reklamowy spełnia wszelkie oczekiwania na obecną chwilę, a przyszła współpraca pozwoli na wzajemne rozwinięcie skrzydeł. Terminowość i fachowość, to powinno być motto przewodnie FILMFINITY.

vohouse logo
VoHouse.pl
Domy na wodzie

Firma FILMFINITY wykazała się niebywałym profesjonalizmem, wykonując zlecone zamówienie. Jako rzetelny partner w interesach potwierdził, że jest marką samą w sobie. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromne doświadczenie, bezproblemowość i elastyczność to cechy, którymi firma FILMFINITY nie może się powstydzić. Dziękujemy!

Hydrobyd Logo
Zespół Hydrobyd.pl
Hydrobyd.pl - Hydroizolacje

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą FILMFINITY. Zlecone prace spełniły wszystkie nasze oczekiwania, a serwis został wykonany w sposób profesjonalny z pełnym zaangażowaniem zespołu.Obecnie cały czas współpracujemy z firmą FILMFINITY i rozwijamy naszą firmę hydrobyd.pl, a liczba naszych klientów zamawiających nasze usługi stale rośnie.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Gotowy(a) na spotkanie z nami? Koniecznie daj nam o tym znać przy pomocy formularza poniżej, lub jeśli wolisz – telefonicznie:

+48 727 997 070 .